Iran - prelekcja
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki

Wyjazdy w 2005 roku

"Spotkanie opłatkowe" - Rycerzowa
12 - 13.12.2009r.

"Hej, kolęda, kolęda, hej, kolędy to czas!"
12 grudnia odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków KTG. Kontynuując dwuletni zwyczaj (młody ale dość silny, jak się okazuje...), ustalono, że KTG spotka się w górach, tym razem na Rycerzowej, by w przyjemnym klimacie bacówki podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne, pośpiewać kolędy oraz po prostu spędzić wspólnie czas i poczuć razem przedświąteczny nastrój. Co udało się w pełni: główny trzon grupy wyruszył z Soblówki i dotarł dość szybko do bacówki (szlakiem żółtym), maruderzy jakąś godzinę później (jedynym usprawiedliwieniem jest fakt, iż tachali najmłodszego sympatyka KTG, w wieku niecałych 5 miesięcy...). O godzinie 15-tej na szczycie Rycerzowej przyjęto w poczet członków KTG i "blachowano" kolegę Jacka. [Witamy!] Kolejni uczestnicy przybyli dość późno, gdyż dotarli w zasadzie bezpośrednio na kolację.
    Kolacja, przygotowana przez baców z Rycerzowej była tradycyjna: barszczyk, kapusta i ryba, a przed kolacją było dzielenie się opłatkiem i życzenia. W roli Św. Mikołaja czy też Gwiazdora, a może nawet jako forpoczta Dzieciątka ;-) wystąpił kolega Wojtek, który przygotował masę niespodzianek, w postaci kalendarzyków na zbliżający się rok, z logo KTG, kartek okolicznościowych (można ją obejrzeć powyżej), karteczek świątecznych, oraz czegoś, co wszystkim bardzo przypadło do gustu: zestawu obrazków z postaciami wszystkich Świętych, którzy opiekują się, w ten czy inny sposób, turystami i przewodnikami górskimi. A w szczególności przodownikami GOT oczywiście. :-D Wysłuchawszy historii o tych zacnych protektorach turystyki, przystąpiono następnie do śpiewania kolęd. Które przeszło w wielogodzinne rozmowy, opowieści, wspomnienia a wreszcie znowu śpiewy, tym razem jednak nie kolędowe a bardziej górskie i turystyczne a czasem też partyzanckie i patriotyczne... ;-)
    Następnego dnia po wspólnym śniadaniu i pamiątkowym zdjęciu, uczestnicy spotkania opłatkowego zeszli na niziny (szlakiem niebieskim granicznym a następnie zielonym do Soblówki).
    Członkom KTG, sympatykom, miłośnikom gór oraz wszystkim, którzy lubią sobie pochodzić, życzymy w Nowym Roku wielu udanych górskich eskapad i wielu przypadkowych i nie-przypadkowych spotkań zarówno na nizinach, jak i w górach, oraz obyśmy się za rok znowu wybrali na tradycyjny opłatek z widokiem na jakiś szczyt, lub na mgłę osnuwającą ten szczyt...
Hej, ku górom!

tekst:Magda foto: Józek W.